Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Strona główna

Przejdź do katalogu stron

Stare mercedesy były niezawodne

Stare mercedesy W124 i model W123 jeździły bez naprawy przy przebiegach rzędu nawet miliona km, w skrajnych przypadkach nawet więcej! Czemu tak? Z powodu tego, że wtedy stawiano na bezawaryjność, na zadowolenie klienta, na niezawodność, na dopracowanie wszystkiego w najdrobniejszych detalach. Niestety koncern Mercedes poprzez produkcję ponadprzeciętnie bezawaryjnych samochodów doprowadził się prawie do upadku. Niemieccy konstruktorzy na swoje szczęście w porę zmienili koncepcję i to uchroniło ich od upadku. W210 nie cieszy już taką niezawodnością jak mercedes W124. Tak naprawdę często wymaga wizyt w warsztacie w celu remontu.

Czemu zupełnie zmieniono podejście?

Liczące się firmy, w tym także Mercedes stwierdziły, iż korzystniej jest konstruować pojazdy mniej wytrzymałe, a potem czerpać zyski z remontowania. Takie rozumowanie z ekonomicznego punktu widzenia jest dla koncernu bardziej opłacalne. Regularne serwisowanie auta w autoryzowanym serwisie prowadzi do ciągłego przypływu funduszy dla firmy. No ale ktoś może powiedzieć, że on wcale nie musi remontować pojazdu w autoryzowanej stacji obsługi? Czy w każdym przypadku mu się uda?

Zaprogramowana awaryjność pojazdu i inne niedogodności dla klienta!

W ostatnim czasie producenci aut zaczęli tworzyć wyszkolone grupy, będące odpowiedzialne za programowanie awaryjności auta. Polega to na tym, że wyselekcjonowane części zazwyczaj te najbardziej kosztowne mają się psuć po gwarancji. Co gorsza wybiera się te podzespoły, z którymi nie radzą sobie zwykłe, małe warsztaty. Niektóre części do Mercedesa są piekielnie kosztowne. Na rynku nie ma zamienników. Żeby dokonać remontu trzeba zamawiać bardzo kosztowne fabryczne auto części i korzystać z usług ASO. Mało tego, do dokonania remontu należy mieć bardzo dobrą wiedzę a także drogą aparaturę. Wiedzę tę oraz aparaturę posiadają prawie tylko mechanicy z autoryzowanych serwisów. Takie oto niespodzianki czekają na posiadaczy bardzo zaawansowanych technologicznie samochodów. Nie chodzi jednakże wyłącznie o Mercedesy, lecz także o wiele innych marek. Obecnie szczerze powiedziawszy brak jest samochodów niezawodnych, takich, które są zupełnie bezawaryjne. Nie da się ukryć, że mamy pojazdy bardziej solidne i mniej, ale żaden koncern nie stawia już na wytwarzanie aut zupełnie bezawaryjnych. To im się z wiadomych względów nie opłaca. Mimo że nowy pojazd będzie bardzo kosztowny to i tak za jego naprawy w przeciągu całego okresu jego użytkowania trzeba będzie zapłacić znacznie więcej.